Suomen Peliautomaattihistoriallisen Seuran puheenjohtaja Ahti Salminen

Seuran sääntömääräisen vuosikokouksen 2016 pitopaikkana toimi 10.3.2016 jo viidennen kerran peräkkäin tarunhohtoinen seuran puheenjohtaja Ahti Salmisen luotsaama Ahdin Pelihooli Kirkkonummella. 

Sääntöjen edellyttämät asiat käytiin läpi Pelihoolin kymmenien peliautomaattien ympäröimänä. Seuran hallituksen puheenjohtajana jatkaa Ahti Salminen. Hallituksen muiksi jäseniksi valittiin jatkokaudelle yksimielisesti Mikko Laatikainen sekä Jari Peltola. Seuran talouden todettiin olevan vakaalla pohjalla ja kokous hyväksyi seuran jäsenmaksuksi edelleen 25 euroa vuodessa. Kokouksessa kuultiin myös hallituksen mielenkiintoinen selostus seuran 2016 aloitettavasta ns. retroarpojen automaattimyynnistä. Tämänhetkisten suunnitelmien mukaan ensimmäinen automaatti aloittaa lähikuukausina Kirkkonummen Varuboden Areenalla.