Vuosikokousosallistujien reipasta joukkoa Ahdin Pelihoolilla 

Suomen Peliautomaattihistoriallinen Seura ry piti sääntöjen mukaisen vuosikokouksensa Kirkkonummella 29.3.2019.

 

Seuran puheenjohtajana starttaa jo yhdeksännelle perättäiselle kaudelleen aina luotettu Ahti Salminen (kuvassa 2. oik) Kirkkonummelta. Hallituksen jäseniksi valittiin Mikko Laatikainen (oik.) Espoosta sekä maakuntiemme itseoikeutettuna edustajana Jari Peltola (2. vas.) Teuvalta.

 

Yhdistyksen toimintasuunnitelma 2019 on mielenkiintoinen. Tarkoituksena on vierailla mahdollisen yhteistyön merkeissä Suomen Moottoripyörämuseossa Lahdessa sekä Suomen Pelimuseossa Tampereella. Seura lähettää edustajansa legendaarisiin Kyyjärven 20 p. pajatsokilpailuihin sekä pitää peli-illan / pikkujoulut marras-joulukuussa 2019.

 

Mikäli aihepiiri kiinnostaa olet tervetullut jäseneksi. Yhteisöt ja muut vastaavat tahot toivotetaan tervetulleiksi kumppanuusyhteistyön merkeissä.